Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • Opolska Sieć Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie

  Brak opisu obrazka
  Nasza szkoła została przyjęta do Opolskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. Po całorocznej pracy i przedłożeniu dokumentów otrzymaliśmy potwierdzenie wraz z okolicznościowym dyplomem. Po upływie dwóch lat możemy ubiegać się o certyfikat.
  Data publikacji: 15-07-2020 06:42
 • Ważne informacje związane z budową sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie

  Brak opisu obrazka
  Z inicjatywy dyrektora szkoły po konsultacji z organem prowadzącym oraz radnymi Bugaja i Cieciułowa wysłano list do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie dofinansowania budowy sali gimnastycznej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w  Cieciułowie. Rada Gminy wraz z Wójtem zabezpieczyła środki w budżecie gminy na realizację tego przedsięwzięcia, mając przychylną opinię Kuratorium Oświaty w Opolu i Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Gdyby nie koronawirus, to z państwowej rezerwy budżetowej przeznaczono by fundusze na budowę naszej sali. Liczymy na to, że ten temat nie jest zamknięty dla władz Polski, bo prośba uczniów z małej miejscowości została potraktowana poważnie przez Kancelarię Premiera Rzeczypospolitej Polskiej, Proszę zapoznać się z dokumentacją.
  Data publikacji: 06-07-2020 19:50
 • Podziękowania z serca płynące…

  Brak opisu obrazka
  „Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać. Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie. Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody, wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.” J.P. II Tymi słowami serdecznie dziękuję całemu wspaniałemu Gronu Pedagogicznemu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie oraz naszym niezawodnym Rodzicom za to, że tak w trudnym czasie wspieraliśmy się wzajemnie. Sądzę, że świadectwa z biało- czerwonym paskiem należą się nam wszystkim, a egzamin z nauczania zdalnego zdaliśmy z wyróżnieniem. Barbara Kubik, dyrektor szkoły
  Data publikacji: 26-06-2020 17:46
 • Uczniowie klas 0- VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020

  Brak opisu obrazka
  Uczniowie klas 0- VIII, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020 to: Marta Sikora, Adam Mroczek, Roksana Pochorecka, Alicja Cieśla, Nikola Pochorecka, Kamil Świtała, Oliwia Cieślak, Bartłomiej Namyślak,, Maciej Wróbel. Dżesika Włodarska, Nikola Busłowicz, Zofia Woźny, Emilia Mroczek, Łucja Zawadzka, Piotr Błaszczak, Zofia Grabarek, Lena Mika, Jan Mularczyk, Natalia Wójcik, Adam Kubat, Zofia Sowa. Nadia Ośródka, Agata Panek, Julita Żydziak, Aleksandra Gałan, Marta Gęziak, Marta Ignasiak, Kacper Więdłocha, Filip Polak, Nadia Mrożek, Laura Żydziak, Damian Jasiński, Patryk Jasiński, Aleksander Juszczak, Cyprian Cembik, Kaja Ośródka, Zuzanna Grabarek. Brak opisu obrazka Alicja Cieśla, uczennica klasy VI uzyskała najwyższą średnią ocen 5,42 w naszej szkole, stąd otrzymała tytuł Ucznia Roku 2019/2020. Gratulujemy! Marta Julia Sikora otrzymała świadectwo ukończenia klasy VIII z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie (średnia ocen 4,92); Adam Mroczek otrzymał świadectwo ukończenia klasy VII  z wyróżnieniem wraz z nagrodą książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie (średnia ocen 5,07); Roksana Natalia Pochorecka otrzymała świadectwo ukończenia klasy VI z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie  (średnia ocen 5,07);  
  Data publikacji: 26-06-2020 17:40
 • Podsumowanie nauki zdalnej

  Brak opisu obrazka
  Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze od 11 marca.  Zdalne nauczanie było bardzo dużym wyzwaniem dla polskich szkół, albowiem podstawą edukacji jest bowiem dobra relacja i nawiązywanie kontaktu z uczniami. Cytując Panią Dyrektor: „Dotrwaliśmy, dobrnęliśmy, dopłynęliśmy do końca roku szkolnego. Takiego roku na pewno nikt nie pamięta.(...)  Nauczanie zdalne to zupełnie nowy wymiar naszego nauczania.” Pani Anna Sekienda, Zastępca Wójta przypomniała, że jeszcze w maju Gmina Rudniki zawarła drugą umowę w ramach projektu, wspomagającego zdalne nauczanie. Dzięki dofinansowaniu z UE udało się zakupić kolejne nowe komputery w ilości 23 szt., które wspomogły uczniów w nauczaniu na odległość. Łącznie wszystkie  szkoły Gminy Rudniki zostały zaopatrzone w 57 sztuk nowych komputerów. Zdalne nauczanie zjednoczyło wszystkich do wspólnego działania na rzecz polskiej edukacji, bo: „Takie będą Rzeczyposoplite, jakie ich młodzieży chowanie”.
  Data publikacji: 26-06-2020 16:36
 • "Szczęśliwej drogi już czas...

  Brak opisu obrazka
  Uczniowie klasy ósmej, którzy w roku szkolnym 2029/2020 otrzymali świadectwa ukończenia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Cieciułowie to: 1. Dominika Weronika Gajek 2. Dawid Grzegorz Kiedrzyn  3. Jarosław Dominik Kleta  4. Michał Niewiadomski 5. Szymon Raj 6. Marta Julia Sikora  świadectwo ukończenia klasy VIII z wyróżnieniem oraz nagrodę książkową za celujące i bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie; 7. Kamil Piotr Sobańtka 8. Krzysztof  Mariusz Sykulski 9. Kacper Emil Śnigór 10. Vanessa Kaja Wilk 11. Aleksandra Wurszt 12. Igor Piotr Zawadzki Gratulujemy naszym absolwentom i życzymy powodzenia w szkołach ponadpodstawowych!
  Data publikacji: 26-06-2020 16:19
 • Podziękowania od uczniów klasy VIII

  Brak opisu obrazka
  Oto podziękowania od uczniów klasy VIII: "Świadomi wyzwań i zadań, jakie spoczywają na włodarzach samorządowych doceniamy uwagę, jaką władze naszej gminy poświęciły uczniom, zakupując dla nas, tak potrzebne do nauki zdalnej laptopy. Z całego serca pragniemy podziękować Panu Grzegorzowi Domańskiemu, Wójtowi Gminy Rudniki oraz Pani Annie Sekienda, Zastępcy Wójta za trud i zaangażowanie, które okazało się  naprawdę bezcenne w tych trudnych czasach. To dzięki Wam  możemy mieć elementarne poczucie bezpieczeństwa. Dziękujemy Wam z całego serca i życzymy, by słońce ozłacało waszą pracę, trud i wysiłek, a życie było wędrówką wśród sadu pachnącego czereśniami, gdzie słowik dzwoni swe cudowne pieśni."
  Data publikacji: 26-06-2020 16:23
 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2019/2020 - pożegnanie klasy ósmej

  Brak opisu obrazka
  W obecności Pani Anny Sekiendy, zastępcy Wójta Gminy Rudniki, Pani Barbary Kubik, dyrektora szkoły, Pani Grażyny Kasprzyckiej, wychowawczyni, Pani Beaty Droś i Anny Grzebiela, przedstawicieli Rady Pedagogicznej, przedstawicieli Rodziców,  delegacji uczniowskiej -Roksany Pochoreckiej oraz Adama Mroczka, uczniów klasy VII odbyła się podniosła uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020 wraz z pożegnaniem klasy VIII w dniu 26 czerwca 2020 roku.  (...)
  Data publikacji: 26-06-2020 16:10
 • List Ministra Edukacji Narodowej na zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

  Brak opisu obrazka
  Minister Edukacji Narodowej skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zbliżającego się zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister przekazał podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie pandemii. Podziękował również rodzicom za wspieranie dzieci w nauce na odległość oraz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.
  Data publikacji: 24-06-2020 23:01
 • Bezpieczeństwo podczas wakacji- propozycja zajęć świetlicowych

  Brak opisu obrazka
  Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak: kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwo i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Proszę zapoznać się z materiałami przysłanymi przez nauczycielkę Katarzynę Jaskot.
  Data publikacji: 24-06-2020 18:30
Wersja XML